615 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19

ATSH/ -Qytetarët në Kosovë vazhdojnë të mos i respektojnë masat antiCOVID-19 të vendosura nga institucionet shëndetësore e shtetërore.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka vendosur 615 gjoba për mosrespektim të masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Aktualisht në Kosovë janë 5 mijë e 679 raste active me COVID-19.

Ndërsa, numri total i rasteve positive është 58.088 raste nga 219.760 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.456 raste të vdekjes./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close