Edhe pse i vaksionuar mjeku Pipero infektohet me COVID-19

ATSH/- Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero është infektuar me koronavirus.

Për mediat, Pipero është shprehur se është karantinuar, por është në gjendje të mirë shëndetësore me disa simptoma të lehta si dhimbje koke.

Mjeku Pipero ishte ndër të parët që mori vaksinën antiCOVID dy javë më parë në qendrën e ngritur në “Air Albania”.

Deri tani, 549 mjekë dhe infermierë të vijës së parë të betejës me COVID-19 kanë kryer dozën e parë të vaksinës antiCOVID nga kompania “Pfizer”.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close