U.D. Vjosa Osmani kërcënohet përmes Facebookut

Shefi i stafit të presidentes në detyrë, Vjosa Osmani, Faton Peci, vlerëson se po bëhet fushatë e egër ndaj saj.

Peci ka nxjerr një postim në Facebook, ku shihet edhe një kërcënim në adresë të Osmanit. Pos armës së gjatë, komentuesi ka lënë edhe mbishkrimin me dëshirën e tij: “Trutë në tokë t’i kisha qitë”.

Kërcënimi është bërë në profilin e Osmanit.

Peci thotë se ajo ka tejkaluar nivelin e kërcënimeve.

“Fushata e egër kundrejt u.d. presidentes ka që një kohë të gjatë që po përcillet edhe me kërcënime me jetë. Të gjithë ata që po tentojnë t`i drejtojnë shtizat kah ajo, në fakt po i kthejnë kah vetja. Zonja Osmani është politikane që e ka kapërcyer stadin e kërcënimeve dhe tendencave për denigrim. Zonja Osmani për qytetarin e thjeshtë është personifikim i guximit e konsistencës, ndaj çfarëdo përpjekje për ta frikësuar apo kërcënuar është e kotë! Ajo ende guxon dhe sërish do të guxojë!”, ka shkruar Peci.

Një kërcënim të ngjashëm kishte pasur edhe ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Komentuesi që kishte kërcënuar Thaçin kishte kërkuar falje pas arrestimit, por ishte gjobitur nga gjykata me 2.500 euro.

Osmani së bashku me Pecin e disa të tjerë do të garojnë në listën e VV-së në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close