Si të bëni brumin e picës shpejt dhe thjesht

Përbërësit:

1 kg miell tip 400;
– ½ qese tharmë të thatë;
– 10 g kripë;
– 20 g sheqer;
– 250 ml ujë të vakët;
– 1 dl vaj ulliri.

Përgatitja:

Përzieni në një enë kripën dhe miellin dhe bëni në mes një “gropë” të vogël. Në atë gropë shtoni gjysmë qese tharmë të thatë, sheqerin dhe qitni pak vaj të vakët.

Pritni disa minuta, shtoni vaj dhe pak ujë. Të gjitha përzieni me garuzhdë dhe shtoni pjesën e mbetur të ujit.

Në enë ngjishni brumin. Në tavolinën e punës përhapni miell dhe ngjisheni brumin në të. Ngjisheni brumin rreth dhjetë minuta.

Në enë qitni pak vaj, kthejeni brumin në të, pastaj lëreni një orë në një vend të ngrohtë.

Pastaj ndajeni brumin në tri apo katër pjesë.

Pjesët më të vogla ngadalë përhapni me gishta, pa okllai, në madhësinë që e dëshironi.

Me këtë brumë do të mund t’i gatuani 3 – 4 pica.

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close