Albin Kurti (LVV) pret në takim ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë,Nicholas Abott

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kandidati për kryeministër nga ky subjekt, Albin Kurti, bashkë me kandidaten për deputete, Fitore Pacolli dhe asistenten e tij, Valë Gjonbalaj kanë pritur Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott, sekretarin e dytë të ambasadës, Richard Le Vay dhe shefin e misionit te eksperteve që kanë ardhur në Kosovë për të monitoruar zgjedhjet e 14 shkurtit,  Domenic Howell.

“Zgjedhjet që po afrojnë ishin temë e këtij takimi, mbarëvajtja e tyre dhe fushata e prioritetet e qeverisjes tonë pas 14 shkurtit. Drejtësia e punësimi janë dy çështjet për të cilat do të angazhohemi, ndërkaq luftimi i korrupsionit dhe krimit të organizuar do të jetë në qendër të angazhimit tonë për një shtet demokratik në shërbim të të gjithëve e pa dallim. Me Ambasadorin, z. Abbott u pajtuam t’i përparojmë edhe më tej marrëdhëniet e mira mes dy shteteve tona”, thuhet në njoftimin e VV-së.

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close