Greqia ngrin në minus 19,9 gradë Celsius

ATSH-ANA/ – Ndërsa fronti i ftohtë i stuhisë “Medea” që mbuloi Greqinë është në progres të plotë dhe po shkon sot drejt jugut të vendit, temperatura shumë të ulëta u regjistruan në pjesët veriore këtë mëngjes.

Sipas shërbimit të motit të Observatorit Kombëtar të Athinës, meteo.gr, temperaturat më të ulëta të regjistruara ishin minus 19,9 gradë Celsius në Mesovouno në Kozani, minus 17,1 në Neos Kafkasos në Florina, minus 15,9 në Kilada në rajonin e Kozanit, minus 14,4 në Grevena, minus 14,2 C në Terpyllos të Kilkis dhe minus 13,7 C në qytetin e Follorinës.

Erërat arritën deri në 118 km/h./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close