Ambasadori Kosnett pas takimit me Kurtin: Të formohet shpejtë Kuvendi dhe Qeveria

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur pas takimit me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Përmes një postimi në Twitter, Kosnett ka kërkuar formimin sa më të shpejtë të Qeverisë dhe Kuvendit.

“I kënaqur të takojë Albin Kurtin dhe të urojë Lëvizjen Vetëvendosjen për fitoren e saj dhe diskutuam për rrugën e Kosovës përpara. Ne i nxisim partitë të punojnë shpejtë për të krijuar Qeverinë dhe Kuvendin që t’i shërbejnë të gjithë qytetarëve dhe në adresimin e sfidave”, shkruan Kosnett.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close