Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorlogjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme, më të përqendruara rreth maleve. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius”, thuhet në njoftim

Sipas njoftimit, do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-4 m/s.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close