Sekretari i shtetit,Blinken:Amerika është kthyer

Sekretari i shtetit Antony Blinken thotë se Amerika është “kthyer” dhe e angazhuar plotësisht në zgjidhjen e çështjeve të tilla si Kovid 19, ndryshimet e klimës dhe programi bërthamor i Iranit.

Blinken theksoi për BBC rëndësinë e vaksinimit kundër Covid-19 dhe kritikoi Kinën për, mungesën e transparencës në zbulimin e mënyrës së shfaqjes së virusit corona.

Sekretari amerikan i Shtetit tha se një sistem më i mirë i kujdesit shëndetësor është i nevojshëm për të parandaluar pandemitë.
“Vendeve u kërkohet të jenë transparente dhe të shkëmbejnë informacione,” tha Blinken.

Ai shtoi se Uashingtoni dhe partnerët e tij evropianë janë përsëri në të njëjtën krah kur bëhet fjalë për Iranin.

/Përgatitur nga proinformacion.com/

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close