Eurodeputetja Viola von Cramon e akuzon Serbinë për shpifje dhe propagandë

Viola von Cramon, raportuese për Kosovën në Parlamentin Evropian, përmes një postimi në Twitter e ka akuzuar Serbinë për shpifje dhe propagandë.

“Në Serbi janë zyrtarët qeveritar dhe mediat e menaxhuara nga shteti që po shpërndajnë dezinformata dhe propagandë. Nuk të duhen robotët kur ju i keni televizionet, radiot dhe gazetat tuaja”, ka shkruar Von Cramon, raporton RTKLive.

Në këtë postim, eurodeputetja ka publikuar edhe një foto ku shihen billbordët e vendosur në Beograd me portretin e presidentit kinez, Si, dhe një falemnderim për të më mbishkrimin “Faleminderit, vëlla Si”.

Ky reagim i eurodeputetes vije pasi që Serbia ka marrë vaksinat ruse dhe kineze, vaksina këto që nuk janë miratuar nga BE-ja dhe po konsiderohen si jo adekuate për ta luftuar koronavirusin. /RTKLive/

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close