Ministri Mustafa deklarohet pas arrestimit të zyrtarëve të ministrisë së tij

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besim Mustafa ka thënë se nuk ka asnjë arsye të jap dorëheqje, pas arrestimit të 12 zyrtarëve të dikasterit të tij për keqpërdorim të subvencioneve, keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe marrje e dhënie ryshfeti.

Derisa nuk ka dashur ta ndërlidhë aksionin e sotëm me çështje politike, Mustafa tha se tashmë mbetet prokurorisë dhe hetuesisë ta çojë rastin deri në fund.

Përmes një konference për media, Mustafa tha se transparenca ka qenë kryefjala e qeverisjes së tij dhe për këtë ka ndërmarrë një sërë veprimesh për shkarkim të zyrtarëve në fillim të mandatit të tij.

“Kjo nuk ka të bëjë me aspektin politik, kjo është çështje e prokurorisë dhe hetuesisë. Nuk kam asnjë arsye të ikë nga përgjegjësia”, tha ai.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close