Haradinaj: Manipuluesit kushdo qofshin ju uroj dënime meritore

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar ashpër ndaj pretendimeve për manipulim me vota në QNR, pas raportimeve në disa media.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka ftuar organet e drejtësisë që të hetojnë parregullsitë eventuale dhe të marrin masat e duhura konform ligjit.

“Të gjithë meritorët që zgjedhjet e 14 shkurtit të jenë të rregullta, i falënderoj nga zemra. Manipuluesit kushdo qofshin dhe për interesa të kujtdo qofshin, ju uroj dënime meritore. Ftoj organet e drejtësisë të hetojnë parregullsitë dhe të marrin masat e duhura konform ligjit”, ka shkruar Haradinaj.

Ai ka thënë se AAK i konsideron të shenjta pluralizmin dhe demokracinë e brendshme.

“Pluralizmi dhe demokracia e brendshme në Aleancë janë të shenjta”, është shprehur Haradinaj.

Reagimi i plotë i Haradinaj:

Të dashur qytetarë,
Të gjithë meritorët që zgjedhjet e 14 shkurtit të jenë të rregullta dhe me standarde të larta demokratike, i falënderoj nga zemra. Manipuluesit kushdo qofshin dhe për interesa të kujtdo qofshin, ju uroj dënime meritore. Ftoj organet e drejtësisë të hetojnë parregullsitë dhe të marrin masat e duhura konform ligjit. Pluralizmi dhe demokracia e brendshme në Aleancë janë të shenjta.
RH

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close