Zyrtarja e BE-së:Nuk e rekomandojmë vaksinë ruse Sputnik V

Përderisa shumë vende edhe nga ato të Bashkimit Europian i kanë kthyer sytë nga vaksina ruse për shkak të mungesës së vaksinave nga perëndimi zyrtarja lartë i Agjencisë Evropiane të Barnave, Krista Wirthumer-Hohe, u bëri thirrje sot anëtarëve të Bashkimit Evropian që të mos miratojnë përdorimin e vaksinës ruse Sputnik V për përdorim emergjent, derisa agjencia të shqyrtojë plotësisht sigurinë dhe efikasitetin e saj, raporton Guardian .

/Përgatitur nga proinformacion.com/

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close