Kurti e Osmani takojnë komunitetet joshumicë

Në vazhdën e konsultave për formimin e institucioneve, fituesit e zgjedhjeve të 14 shkurtit kanë filluar takimet me komunitetet joshumicë.

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kandidatja për presidente, Vjosa Osmani kanë pritur në takim Fikrim Damkën nga Partia Demokratike Turke (KDTP).

Ndërsa gjatë ditës, pritet të takojnë edhe parti tjera parlamentare të komuniteteve jo shumicë.

Ndërkohë, nuk dihet a do të takojnë edhe përfaqësues të Listës Serbe.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close