Mblidhet Këshilli Drejtues i PDK-së

Për herë të parë pasi humbi zgjedhjet e 14 shkurtit, sot do të mblidhet Këshilli i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës. U.d. i kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, ka konfirmuar për sot mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm.

“Të mërkurën mblidhet Këshilli Drejtues. Do të bisedoj për rezultatin zgjedhor të 14 shkurtit, do të bisedojmë sjelljen tonë si opozitë, do ta trajnojmë çështjen e zgjedhjes së presidentit, mund të kem mendim të qartë personal por vendimet duhet të merren në parti, dhe për hapat dhe reformën, hapjen dhe ndryshimin që duhet të ndodhë”, tha ai të hënën mbrëma në Kanal 10.

Ai ka mohuar se do të mblidhet Këshilli Drejtues për ta shkarkuar Kryesinë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close