Presidenti amerikan,Biden:"Putini është vrasës"

Presidenti i Shteteve të Bashkuara , Joe Biden tha se ai beson se kolegu i tij rus është një vrasës. Biden ,ndryshe nga paraardhësi i tij ka filluar t'ia tregojë vendin sjelljes agresive dhe ndërhyrjeve të Kremlinit.

Në një intervistë për ABC, Biden u pyet nëse ai mendonte se presidenti rus është "vrasës" ai u përgjigj me "po mendoj". Ai më tej shtoi se Moska do të paguante çmimin e ndërhyrjes në zgjedhjet amerikane.

Më parë, kishte raporte që administrata e Biden-it po plnifikon të vendosë sanksione të reja kundër Rusisë për shkak të përpjekjeve ruse të për të ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale në nëntor.

/Përgatitur nga proinformacion.com/

 

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close