Afro 12.000 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës (IKSHPK) bën të ditur se 11,812 raste janë aktive me COVID-19.

Numri total i rasteve pozitive është 80.621 raste nga 375.967 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.744 raste të vdekjes.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 67.065 raste

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close