Gatesë e shijshme me ajvar

E shijshme, e shëndetshme, e lirë dhe e gatshme për një orë! Mund ta bëni në tavë, ose si kifle .
Gatesë me ajvar është ideale për mëngjes ose meze të lehtë. Do të shijoni çdo kafshatë.

Përbërësit e nevojshëm:

400 ml ujë
100 ml vaj
1 lugë çaji kripë
4 lugë ajvar (pikant ose i butë, për shije)
300 g miell misri
150 g miell të bardhë
1 pluhur pjekje

Përgatitja:

Përzieni ujin, vajin, ajvarin, kripën, miellin dhe pluhurin pjekës.

Hidheni në kallëpe projekti. Nëse kallëpi është prej metali, lyejeni me vaj dhe miell ose vendosni shporta letre që të mos ngjitet masa.

Ngroheni furrën dhe piqni në 200 gradë për rreth 25-30 minuta. Gatesa do ta ruajë freskinë e saj për disa ditë pas përgatitjes.

/Përgatitur nga proinformacion.com/

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close