LDK sot zgjedh kryesinë e re të partisë

Lidhja Demokratike e Kosovë në krye me Lumir Abdixhikun sot do të mbledh Këshillin e Përgjithshëm të partisë për të zgjedhur kryesinë e re dhe për të hartuar platformën mbi të cilën do të punojë Abdixhiku si shef i partisë.

Mbledhja do të mbahet sot në orën 14:00 në “Emerald”,

Pritet të shihet ndërkohë se kush do të jenë njerëzit që do të zgjidhen për t’i qëndruar afër Abdixhikut si nënkryetar.

LDK ka mbajtur zgjedhjet e brendshme të dielën e kaluar. Përmes votimit të fshehtë Abdixhiku kishte mposhtur Lutfi Hazirin dhe Besian Mustafën qysh në raundin e parë.

Këto zgjedhje të brendshme kanë ardhur si rezultat i dorëheqjes së Isa Mustafës për debaklit të LDK’së në zgjedhjet e 14 shkurtit.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close