Çaji i gjelbër i mirë për shëndet,por mos e teproni

Vetëm për shkak se çaji i gjelbër është i shëndetshëm, nuk do të thotë që ju mund të pini një numër të pakufizuar filxhanësh gjatë ditës. Ashtu si çaji ose kafeja, çaji jeshil gjithashtu përmban kafeinë. Konsumi i tepërt i kafeinës çdo ditë mund të shkaktojë efekte anësore të dëmshme duke përfshirë dhimbje koke, letargji, letargji, nervozizëm si dhe ankth.

Shumë çaj të gjelbër gjithashtu mund të zvogëlojë thithjen e hekurit në trup. Sigurohuni që të pini dy deri në tre gota në ditë./proinformacion.com

 

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close