Futboll/Sonte Spanjë-Kosovë

Përfaqesueseja e Kosovës në futboll, sonte sfidon Spanjën në kuadër të kualifikueseve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, raporton rtklive.com.

Spanja dhe ‘Dardanët’ do të ndeshen në Sevilla, në një sfidë të vështirë për Kombëtaren tonë.

Kosova pas humbjes dhe paraqitje së dobët kundër Suedisë, sonte mat forcat më njërën ndër kombëtaret më të forta në botë.

Skuadra jonë edhe në këtë duel do të hyjë pa pesë lojtarë, megjithatë, futbollistët që do të jenë në terren, do të japin më të mirën e tyre në mënyrë që të kenë paraqitje sa më të mirë.
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes e pranon se dueli me skuadrën spanjolle nuk do të jetë e lehtë, por ai thotë së të përzgjedhurit e tij, do të japin më të mirën në këtë ndeshje.
“Pas humbjes ndaj Suedisë, nuk është aspak e lehtë për këtë ndeshje, e kemi të qartë se është një nder dhe krenari të luajmë kundër një ndër ekipet më të mira në botë. Jemi të gatshëm për këtë përballje”, ka thënë Challandes.
Ndërkohë, edhe trajneri i Spanjës, Luis Enrqiue nuk e mendon të lehtë duelin me ‘Dardanët’. Sipas tij, Kosova është një ekip ndryshe nga Gjeorgjia dhe Greqia.
“Kosova është një ekip ndryshe prej Gjeorgjisë dhe Greqisë. Ata shtyejnë fortë përpara, janë të guximshëm dhe marrin rreziqe përsipër”, ka thënë Enrique.
Ndeshja mes Spanjës nis në orën 20:45 dhe transmetohet në RTKHD1. /rtklive/

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close