Rizoto ,mish pule dhe spinaq

Rizoto me mish dhe perime, e lehtë për t’u përgatitur dhe shumë e shijshme.

Përbërësit:

– 500 g mish pule;
– 1 qepë të kuqe;
– 3 thelpinj hudhre;
– 3 lugë të vogla vaj ulliri;
– një filxhan me 2.5 dl oriz;
– 400 g spinaq;
– supë me perime;
– djathë parmezan;
– 1 lugë gjalpë;
– kripë;
– piper.

Përgatitja:

Skuqni qepën në disa lugë vaj ulliri, shtoni mish pule të prerë, hudhër të grirë dhe shtoni pak kripë.

Zieni mishin për rreth dhjetë minuta, gjatë së cilës kohë e lani spinaqin dhe i ndani gjethet nga kërcelli.

Pritini spinaqin dhe e zhytni për pak kohë në ujë të vluar dhe menjëherë kullojeni dhe shpëlajeni me ujë të ftohtë.

Shtoni oriz në pulën e zierë dhe vazhdimisht derdhni ngadalë sipër supën duke e përzier.

Pak para përfundimit të përgatitjes, shtoni copëzat e spinaqit, përzieni, pastaj shtoni gjalpin. Shtoni kripë dhe piper, nëse është e nevojshme.

Mbi rizoton e përfunduar mund hidhni djathë të grirë parmezan.

Ju bëftë mirë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close