Seanca për presidentin shtyhet për të dielën

Ka dështuar edhe votimi i përsëritur i raundi të parë për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit, pasi vetëm 79 deputetë morën pjesë në votim. Në garë për president janë Vjosa Osmani-Sadriu dhe Nasuf Bejta.

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca tha se seanca do të fillojë nesër në orën 17.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close