Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Koosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët, me reshje shiu dhe bore.

Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik bëhet e ditur se temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

“Të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu e bore. Temperaturat do të ulën ndjeshëm në të dy vlerat ekstreme. Minimalet ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s”, thuhet në njoftim.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close