Çokollata ngadalëson plakjen

Hani çokollatë dhe dukuni më i ri? Normal që preferohet ajo e zeza dhe të jetë të paktën 72 për qind  kakao solide.

Okay! Flavonoidet e kakaos kanë treguar se rezultojnë në një lëkurë më të butë dhe më të fortë që tregonte më pak dëme nga dielli. Flavonoidët gjithashtu ndihmojnë në luftën kundër kancerit të lëkurës. Një mënyrë e thjeshtë për të korrur përfitimet pa ulur të gjitha kaloritë është duke shtuar një lugë çaji pluhur kakao në kafen tuaj të mëngjesit./proinformacion.com

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close