Moti i keq në Kroaci shkakton probleme në trafik

ATSH-ANSA/ – Kroacia, si i gjithë Ballkani dhe Europa Qendrore, u godit sot nga një valë e fortë e motit të keq, me dëborë dhe erëra që krijuan probleme në trafikut.

Pas gati dy javësh moti pranveror, vendi është mbuluar pothuajse tërësisht nga dëbora këtë mëngjes.

Reshjet e borës ishin veçanërisht të mëdha në Istria.

Stuhia e fortë e dëborës po krijon probleme në trafikun e autostradave dhe në det në Dalmaci.

Temperaturat kanë rënë nga ajo e javës së kaluar me një mesatare prej 15 gradë Celsius.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close