Ministri Murati:Po punojmë që të sigurojmë pagat e punëtorëve dhe qiratë e bizneseve

Ministri i Financave, Hekuran Murati në nje konferencë për media ka thënë se do të provohet me çdo kusht që të mos lëndohet shëndeti i ekonomisë krahas masave të Ministrisë së Shëndetësisë kundër Covid19.

Ai tha se janë duke punuar që të sigurojnë pagat e punëtorëve dhe qiratë e bizneseve si ndihmesë për bizneset private, por nuk saktësojë a janë këto ndihma vetëm për gastronominë, përcjellë Ballkani.info.

Murati tha se nuk bëhet fjalë për një pako gjithëpërfshirëse.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close