Shqipëria 10.134 vaksinime në 24 orë

ATSH/- Ka vijuar vaksinimi masiv me kalendar të kombinuar, për të moshuarit +60 vjeç dhe punonjës të shërbimeve kritike.

 Në 24 orët e fundit janë kryer 10,329 vaksinime. Që prej fillimit të vaksinimit janë kryer në total 304,498 doza të vaksinës ndaj COVID19.

Procesi i vaksinimit po kryhet sipas të gjithë parametrave të sigurisë dhe cilësisë nga ekipe të trajnuar vaksinatorësh në të gjithë vendin.

Ndërsa sot nis vaksinimi i të gjitha stafeve të hotelerisë që do të sjellë një lehtësim për sezonin turistik.

Këtë fundjavë pritet të mbërrijnë në Shqipëri 90.800 vaksina AstraZeneca.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close