Opozita e bashkuar paralajmëron “fillimin e protestave non-stop”

PRISHTINË, 23 Shkurt /ATSH-B.Jashari/.-Opozita e bashkuar, e tre subjekteve, VV, AAK e Nisma, me gjithsej 31 deputetë në Kuvendin me 120 anëtarë, do të mbajë sot në shesh në Prishtinë një konferencë shtypi. Ndërkohë që opozita ka paralajmëruar gjithashtu protesta të reja kundër qeverisë, kundër seancave parlamentare dhe kundër zgjedhjes së Presidentit të Republikës.opo1

Ka paralajmërime se pranë Kryeministrisë dhe Kuvendit të Kosovës do vendosen edhe tenda për protestuesit opozitarë në sheshe, ku paraditen e sotme ka nisur edhe shtimi i forcave policore.

 

 

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close