Kështjella Pepshi;Suksesi i një Femëre shqiptare në Zvicër dhe më gjerë!


A-Pepsi-Christiella-41

Është e lindur ne Grenchen te Zvicerës jeton dhe vepron ne Zvicër. Ka te kryer Dermatologji -kozmetike, dhe ka studion e vet. Ne vitin 2010, eshte zgjedhur Miss Kosova Universe dhe po ate vit ka prezantuar bukurine dhe kulturen shqiptare ne mesin e 180 shteteve te Botes në Las Vegas -SHBA.
Është ky një prezantim i shkurtër i një vashe Shqiptare,është Kështjella Pepshi e cila me përpjekje dhe përkushtimin e një njeriu të zellshëm ka arritë të i mposhtë edhe paragjykimet edhe i ka shtuar radhët e shqiptarëve të suksesëshëm në botë e në rastin konkret në Zvicër.
E cila nga atje -SHBA ka vazhduar si supermodele ne Zvicer, Evrope e Amerike… Para tre muajve, Keshtjella zgjedhet një ndër femrat më te bukura në Botë, nga 170 shtete, nga Revista me prestigjioze,” ESQUIER” ne Amerikë, ku ne mes te kesaj perzgjedhje Keshtjella ishte ne mesin e artisteve ne nivel Biterore si : Megen Fox, Carla Bruni, Rihana e tjera. Keshtjella prezenton Kosoven per vitin 2015 . Ne muajin shtator te këtij viti,ajo u zgjo nga Resvista tjeter, me prestigjioze ” Magazina “MAXIM” si politikaneja më e sukseseshme në Zvicer, Austri, Gjermani dhe nje ndër 100 femrat me te bukura në ZVIVCËR. Keshtjella në keta 4 muajtë e fundit ka 22 artikuj qe kan shkruar mediat Zvicerane, si ato te shkruara dhe ato Elektronike, Televizione shteterore dhe ato lokale, Radio shtetrore e Lokale.
Kanë shkruar edhe Gazeta të njohura Zvicërane Si :Tages Anziger e cila shkrimin për Kështjellën e titullon”Kandidatin mit Krönchen” që d.m.th. “Kandidatja me Kurorë” ose ajo Blick me “Miss Kosovowill für die CVP ins Bundeshaus” Që dmth “Mis Kosova dëshiron që për CVP të hyjë në Bundeshaus/Parlament.Se Kështjella është edhe kandidate politike e kantonit Bern për një vend në parlamentin Zvicran/Nationalrat.Dhe ështe e ranguara mëse larti nga gjitha Partite qe kankandidat kanë pasardhës emigrantësh që jetojnë dhe punojnë në Zvicër dmth e atyre që gjuhë amëtare kanë një tjetër e jo një nga ato zyrtare zvicërane. Keshtjella ka nr 7 ne listen kryesore te CVP-se , dhe votuesit kan te drejte ta votojne dy here ne listen e saj…

topelement
Ajo është në rrugë të mirë që edhe me këtë kandidim të na bëjë ne/bashkatdhetarët e saj atje edhe me një zë shtesë në organet shtetërore Zvicërane po pse jo edhe të ndjehemi krenarë që e kemi si një ambasadore të qenies sonë shqiptare në një vend si Zvicra ku paragjykimet për Shqiptarë nuk janë edhe aq të vogla.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close