Lazanje të shijshme me mish pule

Perberesit:

1 paketim pete per lazanje
500-600 gr mish pule
600 gr kerpudha
2 qepe
2 karrota
300 gr djath i grire ne rende
1 domate
100 ml uje
krip,piper,vegete

Udhezimet:
Ne pak vaj fergoni qepen e grire imet.
Ne qepe shtojme karroten e gririe ne rrathe te holle.
Shtojme dhe kerpudhat e prera ne fleteza te holla.
Kriposim,dhe ulim pak temperaturen dhe mbulojme enen derisa te zbuten perbersit.
Mishin e prejni ne katrorka te vogla dhe shtojme tek ena ku jan duke u zier perimet.
Gergojme derisa mishi te jete zier mjaftueshem.
Tanim shtojme domaten e qeruar dhe te grire imet tek tava me mishin.Perziejme dhe per pak kohe.
Ne ujin e kripur ziejme petet e lazanjes per 6-7 minuta.petet kullohen,shperlahen me uje te ftohte dhe vendosen ne ndon je lecke kuzhine qe te thahen.
Pastaj petet e lazanjes renditen ne taven e lyer me vaj.
shtrojme nje shtrse me petet e lazanjes dhe nje shtrse me mbushjen me mishin e pules te ferguar.
Procedura perseritet derisa te hargjohen perbersit.Ne fund shtojem 100 ml uje.
Shtresa e fundit le te jete me petet e lazanjes te cilat do te mbulojme me djathin e grire ne rende.

Tava mbulohet me folie alumini dhe piqet ne furre te nxehte 200 grade per 40-45 minuta.
Para se te piqet mjaftueshem i largojme folien dhe e pjekim derisa te rreshket persiper.
Gjate servimit mund te shtoni me secilin katrore nga nje luge te vogel ajke te tharte (shmand).

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close