Tërmet 4.4 ballë me epiqëndër detin Adriatik, ndihet edhe në Tiranë

TIRANË, 27 Mars /ATSH- I. Vata/ -Në orën 15.10 një lëkundje tërmeti me magnitudë 4.4 ballë është regjistruar sot 7 kilometra larg qytetit të Durrësit dhe epiqendra e tij ka qenë në detin Adriatik.

teromot

Tërmeti, qe  është ndjerë nga banorët e zonës, ka ndodhur 37 kilometra larg kryeqytetit. Kjo ka bërë që banorët që jetojnë në pallate të larta të mbërthehen nga paniku, por lëkundjet kanë qenë vetëm për disa sekonda.

Sipas ekspertëve sizmiologë, tërmeti ka qenë vertikal dhe ka pasur një thellësi prej 2 kilometrash, por nuk ka raportime për probleme apo dëme materiale.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close