Gjermania suspendon marrveshjen e Shengenit,përkohësisht!

Qeveria gjermane vendosë kontrollë pasportash prap në kufijtë e saja.këtë e ka proklamu sot/të dielen ministri i punëve të brendshme të gjermanisë Thomas de Maizière. Dhe kjo masë do të jetë e përkohëshme por do të zgjasë për një kohë ma të gjatë.S’pari do fillojë të aplikohet në kufirin me Austrinë.Do të shikohet se cilën udhë do të mund të marrin refugjatët në të ardhmen dhe pastajë në përputhje me të të mbyllen edhe të tjerë kufijë.

61564612-600x413

Thomas de Maizière

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS:
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close