Përdorni qeset e çajit për largimin e yndyres nga enët tuaja

Tip për shtëpiake/ët se si do i heqni yndyrat nga enët e përdorura në mënyrë natyrale
Këtu është një tip: largojeni yndyrën, mbërthyer në mbetje ushqimore në ndonjë enë pjekjeje, duke i lënë enët gjatë natës në një lavaman të mbushur me ujë të nxehtë dhe qese çaji të përdorura.

larje enësh

Enëve individuale iu duhet vetëm disa qese çaji të përdorura dhe një filxhan ose dy ujë të nxehtë, por nëse vendosni një numër më të madh të pjatave të pista atëhere do të kërkojë rreth një duzinë apo më shumë qese. Thjesht mbusheni lavamanin me ujë, shtoni qese çaji, dhe do jeni të habitur se si do zhbëhen yndyrat .

*Proinformacion.org

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS:
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close