Robert O’Brien:Shtetet e Bashkuara po ndjekin nga afër procesin e dialogut Kosovë -Serbi

Këshilltari për Siguri Kombëtare i SHBA Robert O’Brien thotë se Shtetet e Bashkuara mbështesin dialogun e rinovuar midis Beogradit dhe Prishtinës nën kujdesin e BE-së.
Ai tha se Shtetet e Bashkuara po ndjekin nga afër procesin.

Disa ditë më parë në Europë ,O’Brien u takua me këshilltarët kryesorë të kancelares gjermane Angela Merkel, këshilltarët e presidentit francez Emanuel Macron dhe me zyrtarë të qeverive britanike dhe italiane.

/proinformacion.com/

 

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close