Kryeministri Hoti: Do të nisim zbatimin e masave për rimëkëmbje ekonomike

Kryeministri Hoti: Do të nisim zbatimin e masave për rimëkëmbje ekonomike

 

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, u ka uruar të gjithëve miratimin e rishikimit të buxhetit.

“Falënderoj deputetët e koalicionit qeverisës dhe të opozitës, që me votën e tyre sot ia dhanë dritën e gjelbër Qeverisë së Kosovës për aplikimin e masave për rimëkëmbje ekonomike, ku përfitues do të jenë qytetarët dhe bizneset”.

“Sa më parë do të nisim zbatimin e masave për rimëkëmbje ekonomike, duke garantuar transparencë të plotë dhe koordinim me të gjithë akterët e tjerë, komunat, odat ekomomike, partnerët zhvillimorë etj”, ka shkruar Hoti në rrjetin social Facebook.

CATEGORIES
Share This
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close