Në shërbim të askujt...vetëm informacion!

Koronavirusi po vazhdon të përhapet me shpejtësi në gjithë vendin.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se janë 3 mijë e 588 raste aktive me koronavirus.

Kosova vazhdon të përballet me numër të madh të viktimave rritjen e rasteve me koronavirus në muajin e fundit.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se që nga marsi e deri më sot janë 8 mijë e 554 persona që kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Sipas IKSHPK-së, nga 8 mijë e 554, prej tyre 236 kanë vdekur, kurse 4 mijë e 730 persona kanë arritur që të shërohen nga koronavirusi.

Bazuar në këto të dhëna në tërë Kosovën janë 3 mijë e 588 raste aktive me koronavirus.

Theksojmë se IKSHPK-ja ka bërë të ditur dje se vetëm në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar edhe 224 raste të reja dhe 10 persona kanë vdekur, kurse 152 janë shëruar.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close