Njeriu që i ka shpetuar vdekjes plot 7 here

Personi ne foto eshte Frane Selak dhe eshte njeriu më me fat ne kuptimin e plote. I ka shpetuar vdekjes plot 7 here ( Janar 1962 peson nje aksident pasi treni me te cilin po udhetonte del nga shinat por dikush e nxjerr ate jashte. Nje vit me pas gjate nje fluturimi dera e avioni peson defekt dhe avioni bie duke vrare plot 19 vete, por Frane shpeton pasi bie ne nje mullar bari.
Tre vjet pas ketij aksidenti ai peson nje tjeter kesaj here me autobuz i cili del nga rruga por Frane edhe kesaj here shpëton. Ne 1970 makina e tij merr flake por ai fatmiresisht arrin te dale perpara se serbatori te shpertheje. Nje aksident thuajse i ngjashem i ndodh tre vite me pas por edhe kesaj here arrin te dale nga makina e cila ishte ne flake. Ne 1995 e perplas nje autobuz por ja del me disa demtime te lehta. Ne 1996 në nje aksident serish duke u perplasur koke me koke me nje kamion por duke qene se nuk kishte rripin e sigurimit nga forca e perplasjes i hapet dera e makines dhe arrin te kapet ne nje peme nderkohe makina bie ne nje gremine.
Qershia mbi torte, ne 2003 disa dite pas ditelindjes fiton 1 milion 100.000 € ne llotari. Blen jahtin e ëndrrrave dhe kthehet në vendlindje ku ndihmon të varfërit.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close