Kryeministri çek:”Ju lutem, vetëm mrekullia mund të na shpëtojë”

Pragë – Për herë të parë brenda një jave, më pak se 10,000 të infektuar rishtas me virusin corona u regjistruan në Republikën Çeke të Dielën, por edhe mbi 2,200 të vdekur.

Kryeministri Andrej Babis i lute Çekët të respektojnë masat sepse statistikat janë katastrofike dhe vetëm një mrekulli mund ta shpëtojë vendin nga mbyllja dhe shtrëngimi i mëtejshëm i masave.

Të Dielën, testet, të cilat zakonisht janë më pak gjatë fundjavave, zbuluan 7,301 të infektuar rishtas me koronavirus, që është pothuajse gjysma më pak se të Shtunën, por gjithsesi një numër rekord për të Dielën.

/Përgatitur nga proinformacion.com/

 

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close