Albin Kurti infektohet me COVID-19 Albin Kurti infektohet me coronavirus

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është infektuar me COVID-19.

Kurti ka treguar se pas simptomave të shfaqura është testuar dhe ka rezultuar pozitiv.

“Të nderuar anëtarë të Lëvizjes e qytetarë të Republikës. Parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve. Dje jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim”, ka shkruar Kurti.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close