Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 21 fluturime të konfirmuara për të premten

ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës, njoftoi të enjten për 21 fluturime të konfirmuara për ditën e premte, 6 nëntor.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) u bën thirrje pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës, ndërkohë që thekson se maskat janë të detyrueshme.

Po ashtu, TIA njofton se lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit, sipas vendeve pritëse.

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën premte janë:⠀

Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim
Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Venecia dhe kthim
Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Bari dhe kthim
Albawings – Tiranë – Bari dhe kthim
Albawings – Tiranë – Piza dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim
Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Romë dhe kthim
EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Bolonja dhe kthim

 

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close