Rikthehen rastet rekord në Itali, 34 500 infektime ditore dhe 445 viktima

ATSH-ANSA/ – Në Itali duket se janë rikthyer rastet rekord të infektimeve ditore, me 34 500 raste të reja në 24 orët e fundit, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë.

Gjithashtu, sot u regjistruan edhe 445 vdekje.

“Ditët e fundit situata dukej e stabilizuar, edhe duke marrë parasysh ndryshueshmërinë e përditshme, por të dhënat e sotme na tregojnë se, globalisht, virusi është ende në funksionim dhe është e nevojshme ta ndalojmë atë “, deklaroi drejtori i Parandalimit në Ministrinë e Shëndetësisë, Gianni Rezza.

Aktualisht, në kujdesin intensiv ndodhen 99 pacientë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close