Shqiptohen 620 gjoba për mosrespektim të masave ndaj COVID-19

E shtuna dhe e diela ishte karantinë në shtatë komuna të Kosovës kjo sipas Ministrisë së Shëndetësisë për të parandaluar përhapjen e COVID-19.

Megjithëkëtë, këtë të diele policia ka shqiptuar 620 gjoba për mosrespektim të masave të vendosura ndaj COVID-19.

Derisa vetëm gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shënuar 730 raste të reja me COVID-19 ndërsa, 11 të tjerë kanë vdekur shkak i infektimit me këtë virus.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close