UEFA-Liga e Kombeve:Spanja turpëron Gjermaninë si asnjëherë më parë!

Futbollistët spanjollë kanë mundur Gjermaninë me rezultatin e thellë 6: 0 në raundin e fundit të Ligës A të Kombeve.

Një lojë të shkëlqyer në një fitore të madhe luajti Ferran Torres, i cili shënoi një hat-trick.
Ai goditi rrjetën e Manuel Neuer në minutën e 33-të, 55-të dhe 71-të.Alvaro Morata, Rodri dhe Ojarzabal gjithashtu u radhitën në listën e shënuesit.

Por nuk ishte vetëm loja e spanjollëve aq e shkëlqyer sa ishte loja e dobët e ekipit gjerman,i cili u korit në mes të Spanjës me lpjën që bëri.

Me këtë triumf, spanjollët kaluan gjermanët në tabelë dhe në fund përfunduan në vendin e parë.
Skuadra e Luis Enrique përfundoi garën në fazën e grupeve me 11 pikë, dy më shumë se rivali i mbrëmjes.
Ukraina dhe Zvicra do të takohen të Mërkurën.

/Përgatiti proinformacion.com/

 

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close