Tensionohet situata në Kuvend

Diskutimi për të pagjeturit në Kuvendin e Kosovës po përcillet me tensione të mëdha në mes të qeverisë dhe partive opozitare. Derisa kryetari i Qeverisë, Avdullah Hoti, nuk gjendet aty, përgjigje kritikave të opozitës po iu përgjigjet i vetëm zëvendësi i Hotit, Driton Selmanaj.

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë bërë përpjekje për të ndalur fjalimin e Selmanajt duke bërë zhurmë të madhe në sallën e Kuvendit.

“Pom vjen marre prej juve. E lexoi veç atë qe i konvenoj asaj”, ka thënë Selmanaj për një deklaratë të deputetes së Vetëvendosjes, Saranda Bogujevcit, e cila lexoi disa fjalë të zv.kryeministrit rreth të pagjeturve.

Selmanaj është përplasur edhe me Arbërie Nagavcin. Derisa kjo e fundit i ka kërkuar Selmanajt të ulet në vendin e tij.

“Ulu, kontrolloje veten”, ka thënë Nagavci.

Më pas deputetët kanë rrahur tavolinat si protestë gjatë fjalës së Selamajt.

“Zoti ka me ua kthy”, ka thënë Selmanaj mes zhurmës e brohoritjeve në Kuvend, transmeton Gazeta Express.

Fillimisht, Selamanaj është përplasur me Uran Ismailin e PDK-së, pasi ai ka pyetur pse kryeministri Avdullah Hoti injori seancën ku po flitet për të pagjeturit.

Selamanaj e arsyetoi kryeministri është në një takim virtual me presidentin francez, Emmanuel Macron.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close