Haxhi Avdyli i reagon Anton Qunit: Mos na mbaj gajlen

Ish-anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haxhi Avdyli i ka reaguar ish-bashkëpartiakut të tij, Anton Quni, për deklaratat e tij që largimi i Vjosa Osmanit dhe Avdylit nuk ka ndikuar në lëvizjen e elektoratit të LDK’së.

Avdyli tha se as Quni e as kolegë të tjerë, nuk duhet t’ua mbajnë gajlen se a do të marrin vota apo jo.

“Kolegu im Anton Quni, e kolegë tjerë nëpër TV e gjetiu, po na mbajnë gajlen që ne sdo marrim vota të mjaftueshme jashtë LDK-së.  Nëse mua më duhet me zgjedh mes opsionit të zgjidhem njëri nga 30 deputetët, apo të mos zgjidhem nga 60 deputetët fitues, parapëlqej të dytën. Në politikë nuk kam qenë dhe sjam për një pagë, por për një ndryshim të gjendjes së mjerueshme që e kanë sjellë politikanët e 3% dhe “Vendlindjes thërret”. Sondazhet flasin për ardhje të votuesve tanë me ne. Rritja e Listës sonë të përbashkët mbi 54%,nuk po vie nga kinezët por nga ish votuesit e LDK-së e partive tjera. Falenderoj secilin që sna latë vetë asnjëherë e jeni me ne kudo. Përndryshe mikut tim Anton sinqerisht i uroj suksese në zgjedhje, dhe mendoj që LDK-së i duhen më shumë Antona e më pak Isa. Antoni atë që mendon e thotë e Isa e gjuan gurin e fshef dorën”, ka shkruar ai në një postim në “Facebook”.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close