Gratë regjisore bëjnë histori në Golden Globes

Tri gra janë nominuar për çmimin e regjisores më të mirë për Çmimet Golden Globes.

Kjo është hera e parë që më shumë se një grua ka hyrë në garën e ngushtë për këtë çmim.

Regina King, Chloe Zhao dhe Emerald Fennell, janë nominuar në garë bashkë me David Fincher dhe Aaron Sorkin.

Filmi i Fincherit, Mank ka më së shumti nominime – gjashtë – ashtu sikurse The Crown, që udhëheq në nominimet për çmime televizive.

Emrat e fituesve do të bëhen të ditur në një ceremoni më 28 janar.

Fennell, King dhe Zhao janë nominuar për filmat e tyre, Woman, One Night in Miami dhe Nomadland respektivisht.

Ndarja e çmimeve këtë herë organizohet dy muaj më vonë sesa zakonisht, për shkak të pandemisë së koronavirusit.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close