Kosnett uron kryeministrin Kurti për qeverinë e re

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, Philip Kosnett ka uruar kryeministrin Albin Kurti për formimin e Qeverisë së re.

Kosnett ka shkruar në “Twiteer”, se shpreson që me Kurtin do të punojnë për një të ardhme të paqes, drejtësisë dhe prosperitetet për të gjithë qytetarët.

“Urime kryeministrit Albin Kurti dhe Qeverinë e Re. Ne shpresojmë të punojmë së bashku për të ndërtuar një të ardhme të paqes, drejtësisë dhe prosperitetit për të gjithë qytetarët e Kosovës – dhe, më urgjentisht, për të mposhtur COVID-19. #Mbanimaskën”, ka shkruar ai.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close