I jepet lamtumira e fundit Rasim Thaçit-Cimës

Është përcjellë sot për në banesën e fundit aktori i humorit Rasim Thaçi, i njohur për publikun e gjerë si Cima.

Në praninë e familjarëve dhe të shumë dashamirëve, humoristit të ndjerë iu dha lamtumira e fundit në fshatin Vukoc të Komunës së Drenasit, që ishte edhe vendi i lindjes së aktorit tashmë të ndjerë.

Në mëngjesin e së shtunës pranë Teatrit Kombëtar u organizuan homazhe për të nderuar jetën dhe veprën e komedianit kosovar.

Aty krerë institucionalë, kolegë, bashkëpunëtore, qytetarë e familjarë bën homazhe pranë fotografisë së të ndjerit, duke i dhënë kështu respektin e fundit, para se të dërgohet në varrezat e fshatit Vukoc.

 

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close