Çka u gjet në shtëpinë e të dyshuarit për vrasjen në Mitrovicë

Mesditën e së shtunës, një 27-vjeçar ka mbetur i vdekur si pasojë e plagëve të marra nga arma e zjarrit, ndërkaq dy të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Në tregun e gjelbër të Mitrovicës, mesditën e së shtunës pas një mosmarrëveshjeje pati edhe të shtëna me armë zjarri.

Si pasojë, një person mbeti i vdekur dhe dy të plagosur.

Policia në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se i dyshuari është arrestuar dhe ka marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor, pasi ishte i lënduar.

“Është raportuar se pas një zënke mes disa personave, një i dyshuar mashkull kosovar ka shtënë me armë zjarri në drejtim të tre viktimave meshkuj kosovarë të cilët janë qëlluar nga arma e zjarrit. Si pasojë e lëndimeve njëri nga të plagosurit ka vdekur, dy të tjerët janë duke u trajtuar në spitalin rajonal. I dyshuari është arrestuar, i njëjti ishte i lënduar dhe ka marrë tretman të nevojshëm mjekësor. Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë përkatëse dhe si dëshmi janë konfiskuar arma dhe tri gëzhoja”, ka bërë të ditur policia në raportin 24 orësh.

Ndërkohë, policia ka bastisur shtëpinë e të dyshuarit, ku ka gjetur një pushkë gjuetie dhe 43 fishekë.

“Është bërë bastisje në shtëpinë e të dyshuarit ku janë gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie, 43 fishekë të armës së njëjtë. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”, ka njoftuar policia.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close